Monday, November 24, 2008

24. november 2008 Havanna

Hommikul sõidame suure põnevusega 9-korrusele, kus minu teada peaks olema hommikusöök terrassil. Ongi! Fantastiline vaade 270 kraadi üle Havanna ja meri tundub siit ülevalt vaid kiviviske kaugusel.

Vaade Hotel Lincoln katuseterrassilt
Menüü on lihtne: muna ja sai. Ehk siis erinevad - kuid sama maitsega - koogikesed, muffinid, suhkrupulgad. Omletti võib valida nii singi kui juustuga. Esimese hommiku puhul võtame täispaketi. Vaade on super ja hommikueine venib pikaks. Kusjuures - kohv maitseb nagu sai ja tee maitseb nagu sai ... hm ... ilmselt on asi kuumas piimas, mida mõlemale peale valasime ja mis järelikult maitseb ... nagu sai. Kohalikud hotellikülastajad armastavad seda saiamaitselist sooja piima aseainet väga, panevad veel kaks supilusikatäit suhkrut juurde.

Pärast hommikueinet otsustame uurida transpordivõimalusi Santiago de Cubasse. Turistiinfo punkt Obispol on kõike muud kui informatiivne, lisaks ei müü nad Viazuli (kaugsõidu autobuss) piletid, nagu LP ja RG mõlemad kinnitavd. (Hiljem, kui reisi lõpus uuesti Havannas oleme, leiame märksa parema infolaua samal täneval mõnisada meetrit kaugemal. Aga pileteid ei müü nemadki.) Jalutame Habana Viejas asuvasse rongijaama ning saame teada, et rong SDC-sse väljub ainult pühapäeval ja esmaspäeval. Mis siis ikka, tuleb minna bussiga.
La Habana rongijaam. Enamik ronge tundus olevat tegevuse lõpetanud
Jalutame rongijaamast n.ö. turistipiirkonna poole tagasi ja see, mida näeme, on tõelina Havanna. Eranditult lagunevad majd, inimesed ukseavades kükitamas. Keset tänavat laisalt sittuvad räbalad koerad ja siin-seal pimedad poekesed, kust talongi alusel mune ja saia osta. Hoolimata äärmisest vaesusest on inimesed korralikult riides ja üldine meeleolu chill. Ju siis peabki nii olema.
Habana Vieja
Habana Vieja
Catedral de la Virgen María de la Concepción Inmaculada de La Habana.
Seda külastas oma Kuuba-visiidel ka paavst Johannes Paulus II
Jõuame katedraali juurde, teeme kiired mojitod ja longime mööda mereäärt kodu poole. Üritame leida kohaliku raha eest müüdavat kõnekaarti, kuid tulutult. Üritus lõpeb 5-CUCise sinise telefonikaardi ja 2CUC-ise kõnega Fransiscole Vinalesisse. (2 CUCi küsis lahke postkontori proua pärast, seda kui oli armulikult lubanud meil oma telefoni kasutada).
Teeme pika tiiru mööda Maleconi, värskendame end korraks hotellis ja veedame õhtu Vedados. Ühtegi söögikohta, mis meeldiks, sel õhtul ei leia ning teeme päeva viimased kokteilid oma hotelli fantastilisel katuseterrassil.
v ä i k e --- v i h j e
* Kui kardad kuulsat Kuuba kõhutõbe, siis joo kokteile ilma jääta. Kartus, et sind vaadatakse imelikult, kui ilma jääta joogi tellid, on asjatu. Meiegi võtsime kohalikest eeskuju, ostsime poest rummi ja koolat, ning segasime ise oma joogid.
Hea kõhutõve vastane abimees on ka Bitneri palsam, mida hommikul ja õhtul lonks sisse võtta. Kellel kõht eriti tundlik, siis tasub terve reisi jooksul võtta Lacto Seveni tablette.

------------------------------------------------------------
rahavahetus 10 CUC
telefonikõne 2 CUC
telefonikaart 5 CUC
õlu+jook 2.50 CUC
2 mojitot 6 CUC
õlu + vesi 2.15 CUC
2 cuba libret 5.50 CUC
---------------------------
34 CUC

No comments:

Post a Comment

What do you think?